מה ההבדל בין בנייה באקריל לבנייה בג'ל? מהם היתרונות של טיפסים נשלפים, על פני עבודה עם תבניות מסוגים אחרים? את כל זה ועוד הרבה יותר, תוכלו ללמוד במסגרת קורס בניית ציפורניים ולק ג'ל או קורסים נוספים של מכללת סרג'יו, אך עוד קודם לכן – אנחנו כאן כדאי לעזור לכם להבין את הבסיס.

במאמר זה נציג לכם שש טכניקות שונות לבניית ציפורניים. ראשית, בואו נדבר על סוגי הארכות לציפורניים, עליהם אפשר ללמוד באמצעות קורס לק ג'ל ומניקור מקצועי.

 

למה הארכה חשובה?

לפני שבוחרים את החומר לבניית ציפורניים, יש ליצור בסיס להארכת הציפורן, על מנת שיעניק תמיכה לציפורן תוך כדי התהליך ובסיומו. אם הציפורניים הטבעיות מספיק ארוכות בעצמן, אפשר למרוח עליהן לק או לק ג'ל באופן ישיר. אם לא, יש שלוש אפשרויות נפוצות:

 

ציפורניים מלאכותיות

הארכות אלה מיוצרות מפלסטיק, ואז מודבקות על גבי הציפורניים עצמן. יש ציפורניים מלאכותיות לכיסוי הציפורן לכל אורכה, או חלקיות שמכסות רק חלק קטן, ומוסיפות קצה משמעותי. לאחר ההדבקה, ניתן להשתמש בחומרי הבנייה כדי לעבות ולעצב את התוצאה הסופית.

 

בנייה עם תבניות

בניגוד לציפורניים מלאכותיות, השימוש בתבניות נעשה על ידי הכנסתן מתחת לציפורניים, ולא על גביהן. לאחר מכן, ניתן להשתמש בהן כבסיס למילוי ובניית הציפורן. יש תבניות לשימוש חוזר, ממתכות שונות, או תבניות חד פעמיות מנייר או אלומיניום.

 

טיפסים נשלפים

כפי שתבינו מהר אם תירשמו לקורס לק ג'ל ומניקור, תיווכחו להבין שזוהי האפשרות הטובה ביותר. השימוש בתבניות הנשלפות מהיר, נוח ופשוט. הטיפסים נראים כמו ציפורניים מלאכותיות, ועשויות גם הם מפלסטיק, אך השימוש שונה לחלוטין. בסוף הבנייה – הטיפסים נשלפים החוצה ומשאירים ציפורניים בנויות ללא דופי.

קחו בחשבון שהשיטה פחות מתאימה למי שכוססת ציפרוניים.

 

אחרי שיש לכם בסיס לבנות עליו, זה הזמן לבחור את שיטת הבנייה ואת החומר בו תשתמשו.

אלה שלושת החומרים הכי פופולריים:

 

אקריל

בנייה באקריל היא הוותיקה מכולן, אם כי היא מאבדת פופולריות ככל שנוצרות שיטות וטכניקות חדשות. יש שתי דרכים לבנות ציפורניים באקריל:

  • מריחת החומר על הציפורן באמצעות מכחול – רלבנטית לשימוש עם ציפורניים מלאכותיות, תבניות או טיפסים נשלפים.
  • טבילת הציפורן באבקה אקרילית – רלבנטית בעיקר לבנייה עם ציפורני פלסטיק מלאכותיות.

שתי הדרכים מביאות לתוצאות שונות. באופן כללי, בנייה באקריל מספקת יציבות ועמידות, ומתאימה לצרכים שונים: עיצוב, חיזוק, טיפוח ופתרון למגוון בעיות

 

ג'ל

השימוש בג'ל קשיח אהוב מאוד בישראל. החומר הרבה יותר ידידותי לסביבה מאשר אקריל, ויש פחות אנשים שאלרגיים לחומר זה. באמצעות שימוש בנורת אולטרא-סגול, ניתן לבנות ציפורניים בעלות מראה נפלא. מצד שני, הן תהיינה פחות עמידות לעומת בנייה באקריל.

 

פוליג'ל

זו שיטה (נקראת גם אקריג'ל), אשר למעשה משלבת את היתרונות של אקריל וג'ל, ואף מצמצמת את החסרונות היחסיים של שימוש בחומרים אלה. פוליג'ל הוא חומר היפו-אלרגני, חסר ריח, קל משקל ופשוט לשימוש. ניתן לבנות בשיטה זו עם כל הארכה, אך חשוב לציין כי טיפסים נשלפים מיועדים בעיקר לבנייה בשיטת הפוליג'ל.

 

בשורה התחתונה

לפי כל בנייה, הכי חשוב לשמור על בריאות הציפורניים, כפי שלומדים במסגרת כל קורס של מכללת סרג'יו בתחום הזה, כולל קורס פדיקור רפואי. אצלנו תוכלו ללמוד מהמומחים המובילים בתעשייה, בדרך לפיתוח קריירה יצירתית והגשמת כל החלומות שלכם.