מפיקה חברת המערכת קפצה למשרדי המכללה לעיצוב שיער ויופי סרג'יו בראשון לציון על מנת להכיר את הקורסים הנלמדים במקום, היא חזרה נפעמת ממוסד ותיק ומצליח שמגשים חלומות עבור רבים. לשולחן מערכת "המומחים" מגיעות בכל שבוע בקשות בדבר המלצה על בתי הספר השונים למקצועות החופשיים, אחד התחומים שמעוררים עניין מעבר לרגיל קשור למקצועות הספרות ויופי.
כדי למצוא את המקום המומלץ ביותר נעזרנו בעשרות אנשי מקצוע מצליחים בשטח כאשר ביקשנו לשמוע היכן הם למדו את היסודות החשובים.

 

 

שם אחד שחזר על עצמו בעקביות מרשימה היה "המכללה לעיצוב שיער ויופי סרג'יו". מדובר במכללה משפחתית שהוקמה ועוצבה על ידי סרג'יו זנזורי שהלך לעולמו לפני שנתיים. כיום המכללה מנוהלת על ידי אשתו אתי ושלושת ילדיה – ליאת אשר מנהלת את האופרציה כולה, חן מדריך ראשי בתחום השיער (בעל התמחות סוג 3 בהדרכה בעולם הספרות) ושיר שאחראית ומלמדת את עולמות היופי השונים.
למדתי כי הקורסים השונים במכללה מתחלקים לכמה תחומים: ספרות נשים, זו כוללת הדרכה מקצועית של צבע, גוונים, כימיה ותספורות. ספרות גברים, זו כוללת מעטפת של תספורות רגילות וישנו קורס "בארבר" מורחב בו ניתן ללמוד על עיצובים ותספורות מתקדמים כמו סידור ועיצוב של זקנים, צבע, החלקה, גוונים ודברים נוספים.
ישנו קורס ספציפי אשר מתמקד בעולם ההחלקות. קורס אומברה בליאז בו נלמדים שיטות מיוחדות על עולם הגוונים. קורס ייחודי על תוספות שיער, צמות וצמות אתיופיות. קורס נקודתי של עולם תסרוקות ערב וכלה.

 

 

אחד הדברים היחודיים בקורסים הללו לעומת מקומות אחרים זו העובדה כי הסטודנטים לא מתנסים בפועל רק על בובות אלא גם על מודליסטים חיים ונושמים.
במקביל לעולם השיער ישנם קורסים נרחבים לאיפור ערב וכלה, בניית ציפורניים, קורס לק ג'ל, פדיקור ומניקור רפואי, עיצוב גבות, הלחמה והרמת ריסים ואיפור קבוע מיקרובליידינג.
השאלה הראשונה שהפנתי אל ליאת שמנהלת את המכללה היתה כיצד הם מצליחים להכשיר אלפי סטודנטים לאורך השנים כאשר רבים מהם פעילים כיום בתחומים הנלמדים, היא הסבירה: "סוד הקסם הוא לדעת כיצד לתת יחס אישי וסבלני לכל התלמידים בנפרד.
קל אומנם להגיד אבל קשה ליישם זאת בשטח, אני יודעת את זה כי בכל מחזור מגיעים אלינו סטודנטים שלמדו במקומות אחרים אבל הרגישו כי חסרים את הכלים הטובים ביותר על מנת לצאת החוצה ולהתחיל לעבוד.
"אנחנו גיבשנו דפוס עבודה על פי משתנו של סרגי'ו וזו שהופכת את החוויה במכללה להרבה מעבר לעוד כיתה ומדריכים, אלא לבנייה של משפחה אחת גדולה בה מעניקים יחס אישי לכל תלמיד או תלמידה בנפרד, כאשר מי שסיימו את הלימודים ממשיכים לשמור עימנו על קשר לאורך שנים וגם להיעזר בנו מקצועית במקרה הצורך". שוחחתי עם מספר אנשי מקצוע אשר פעילים כיום בשטח. אושרי ביטון שעומד לסיים את קורס ספרות גברים וכבר עובד באופן עצמאי בבתי הלקוחות ובמספרה בקריית מלאכי סיפר לי: "למדתי בקבוצה קטנה ואני חייב לציין כי המורה שלי, חן הוא בן אדם מדהים.
היכולת שלו לתמרן בין כולם ולהעניק תשומת לב אישית לכל אחד בנפרד היא פנטסטית ומבחינת אישיות הוא פשוט בם אדם מדהים. קיבלתי הרבה יותר כלים משחשבתי בתחילה, לא רק כיצד לספר בפועל אלא גם בכל הנוגע איך לקבל לקוח, איך לתת שירות שלאחריו אותו לקוח ירצה לחזור להסתפר אצלי, חבילה אחת שלמה וחשובה כדי שאצא לדרך עצמאית משלי, אני ממליץ בחום לכל מי שרוצה להיכנס לתחום".
שלי עצמון למדה קורס איפור והיא סיפרה: "קורס סופר מקצועי, שיר לימדה אותי את כל השיטות הקיימות וחשפה בפני את התכשירים הטובים ביותר, בזכותה יצאתי לעבודה עם כל הידע שהייתי צריכה ועם המון ביטחון כיצד להתחיל ומה לעשות.
כל כך התרשמתי לטובה כך שגם הבנות שלי למדו במכללה, אחת סיימה קורס לספרות נשים, שתים נוספות למדו איפור גם כן ואחת מהן בקרוב מאוד תעבור גם את קורס בניית ציפורניים".
איריס הלל למדה במכלל סרג'יו קורס לעיצוב גבות, קורס מניקור ופדיקור רפואי וקורס לצמות, היא הפליגה במחמאות: "ציון 10, לא פחות מזה! למדתי קורס של בניית ציפוריניים קודם לכן בבית ספר אחר אבל פשוט אין מה להשוות מבחינה מקצועית, למרות שהיה לי ניסיון קיבלתי מהם המון ידע מקצועי וחשוב. וזה לא רק הקטע המקצועי אלא גם היחס האנושי. מדובר באנשים מדהימים, אנושיים, הם ממש רוצים שנצליח, לכן הדלת שלהם תמיד פתוחה, גם לאחר סיום הקורס אם אני צריכה לחזור ולהתנסות אני יכולה".
ענת דואק למדה במכללה ספרות נשים מסוג 1 וכיום היא עובדת באופן עצמאי עם נשים מבוגרות ונשים חולות כאשר מספרת אותן בבתים שלהן ובמוסדות בהן מתגוררות, לי היא סיפרה: "עשיתי הסבת מקצוע בגיל מאוחר, באתי למכללת סרג'יו בלי שום רקע וממש לא ידעתי איך עושים והיכן מתחילים.
יאמר לזכות כל הצוות ואנשי ההנהלה, בסבלנות שקשה לתאר במילים, יחס אישי ועדוד תמיד, קיבלתי את כל הכלים לצאת החוצה עם מקצוע לכל דבר".

ב"מכללה לעיצוב שיער ויופי סרג'יו" לא רק מובילים סטודנטים להצלחה מקצועית אלא גם תורמים לחברה בצורה חסרת תקדים. כבר למעלה מ 20 שנה הם משתפים פעולה עם עמותת פתחון לב.

 

 

בתחילת הדרך סרג'יו היה נוהג לנסוע לבתי אבות לספר את הקשישים במקום ואת הדרך הזו ממשיכים היום כאשר מדריכים ותלמידים נוסעים יחדיו אל בתי ילדים ומוסדות של נזקקים, בין היתר "פתחון לב", בית הכלא נווה תרצה ומקומות נוספים שם הם מעבירים סדנאות ומעניקים תספורות וטיפולי יופי שונים.
עוד למדתי כי בכל שנה בעלי המכללה מעניקים מלגות למי שמבקשים ללמוד את אחד מהמקצועות השונים אך מתקשים לשלם עבורם כספית.
"הקמנו ועדה אשר בודקת בצורה יסודית מי מתקשים כלכלית ולהם אנחנו עוזרים להירשם וללמוד", סיפרה לי ליאת והוסיפה, "לכן בין היתר לאורך השנים הגיעו אלינו סטודנטים מכל מקום אפשרי בארץ, אילת, רהט, חיפה, נהריה, פשוט מכל מקום וכך גם היום". "המכללה לעיצוב שיער ויופי סרג'יו", מכללה שהיא אות ומופת בישראל, המקום שממנו יוצאים מיטב אנשי המקצוע של עולם הספרות והיופי השונים.

לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר בטלפון: 073-3329311
או לבקר באתר הבית

לקריאת הכתבה המלאה – הקליקו כאן על הלינק הבא:

לידיעת הקוראים, המכללה שומרת לעצמה לשנות את אחוזי ההנחה אם בכלל הרשומים בכתבה שמפורסמת בלינק המצורך. תודה רבה.

המכללה שבכל שנה מכשירה עשרות אנשי מקצוע חדשים בתחומי הספרות ויופי בישראלה