שאלות כלליות

 


 

 

סיימתי את תוכנית הלימודים ואני לא בטוח ביכולת שלי להתחיל לעבוד בצורה עצמאית, האם ניתן להמשיך לתרגל במסגרת המכללה?

בהחלט, מכללת סרג'יו שמה את הדגש על תרגול מעשי ועל חניכה אישית ולכן אנחנו מחברים את תלמידי המכללה ללקוחות המספרה לצורך התנסות ושיפור יכולות, ההתנסות הנוספת כלולה במחיר הקורס.

 

סיימתי את הקורס, האם אתם מסייעים במציאת עבודה?

מכללת סרג'יו פעילה כבר מעל לארבעה עשורים ומחוברת לאלפי בתי עסק בכל רחבי הארץ, אנחנו מסייעים לבוגרי תוכניות ההכשרה שלנו להשתלב בתעשייה הן כשכירים והן כעצמאיים – פנו למחלקת ההשמה שלנו בתום הקורס.

 

יש לי קשיי למידה וקשיי קשב, האם הלימודים מתאימים לי?

תוכניות הלימודים שלנו נלמדות בקבוצות קטנות על ידי מדריכים מנוסים מאוד, הן בפן המקצועי והן בפן ההדרכה, אנחנו מתאימים את תוכנית הלימודים לכל תלמיד ותלמיד ובהתאם לקצב שלו, רבים מבוגרינו הם מעצבי שיער מובילים, שהעלו חששות דומות ויחד עם זאת הצליחו ללמוד ולהפוך לספרים מקצועיים ומובילים.

 

מדוע הקורס אצלכם ארוך יותר ביחס למכללות אחרות?

תוכנית הלימודים שלנו נשענת על ידע עשיר, שמתעדכן באופן תדיר בהתאם למגמות האופנה והטכנולוגיות החדשות, אנחנו רוצים שהתלמידים שבחרו ללמוד אצלנו ירכשו כישורים מקצועיים ברמה הגבוהה ביותר, ולכן אנחנו חושפים אותם למגוון רחב של שיטות ומאפשרים להם להתנסות בסטז' מעשי במגוון רחב של סגנונות ולרוב ללא הגבלה. הבוגרים שלנו הם השגרירים שמייצגים אותנו – ואנחנו מחויבים להצלחתם!

 

האם יש אפשרות לסטז' מעשי?

בהחלט, הסטאז' המעשי הוא חלק עיקרי מתוכנית הלימודים, והוא נעשה בפיקוח מלא של המדריכים שלנו, במסגרת הלימודים תוכלו ליצור את תיק העבודות הראשון שלכם שיעזור לכם לגייס לקוחות ולהצליח בגדול.

 

היכן נערך הסטז' המעשי?

הסטז' המעשי נערך במסגרת מספרת סרג'יו הנמצאת במכללה, ובמסגרת הפעילות ההתנדבותית של המכללה. תלמידנו זוכים לספר עשרות לקוחות במסגרת הקורסים וגם לאחר מכן, אם ירצו בכך.

 

האם אתם מלמדים תוכן עדכני?

תוכניות הלימוד שלנו מתעדכנות מספר פעמים בשנה בהתאם למגמות האופנה האחרונות, אנחנו מלמדים את התוכן העדכני ביותר בהיבטים של טכנולוגיה, תרכובות כימיות, סגנונות עיצוב ועוד ונוסף לכך מלמדים את בוגרנו לחזות מגמות עתידיות.

 

האם הלימודים מוכרים?

הלימודים מוכרים למשרד העבודה והרווחה, פיקדון לקרן חיילים משוחררים, קרן מעגלים, ביטוח לאומי, מדובר פרישה בצה"ל וקרן סיוע לתושבים חוזרים.

 

האם התעודה שלכם היא בינלאומית?

בהחלט, תלמידים שעמדו במטלות הקורס יקבלו תעודה בינלאומית ובו המסלול שבו למדו

 

האם אוכל לפתוח מספרה לאחר הלימודים?

במסגרת תוכנית הלימודים אנחנו כוללים פרק שלם שעוסק בניהול עסקי ותוכנית שיווקית, כך שאנחנו מספקים לתלמידינו את הכלים על מנת לתת להם התחלה בטוחה ונכונה שכל מי שירצה יוכל לאחר מכן לפתוח מספרה עצמאית ולהתחיל לעבוד.

 

אם אתקל בקושי מקצועי לאחר הלימודים, האם ניתן לפנות אליכם?

בהחלט, אנחנו שומרים על קשר רציף עם תלמידנו הבוגרים הן בקשרים אישיים והן באמצעות קבוצות וואטסאפ שבהם אנחנו ממשיכים לתת תמיכה ומענה לשאלותיהם וזמינים לסייע ולענות על כל שאלה בכל עת, גם לאחר זמן רב מסיום הקורס.

 

אם ארצה להמשיך לתוכניות לימוד משלימות, האם אקבל הנחה?

כן, אנחנו מציעים הנחות לבוגרי הקורסים שלנו, הירשמו לרשימת התפוצה שלנו כדי להתעדכן בתוכניות הלימוד, בטרנדים בתחום ובהטבות בלעדיות בנוסף יועצי הקורסים שלנו תמיד זמינים עבור התלמידים ויוכלו יחד לשבת ולבחון מהם המסלולים המתאימים להמשך לימודים.

 

היכן מתקיימים הלימודים?

הלימודים מתקיימים במכללת סרג'יו – המכללה למקצועות השיער והיופי – שנמצאת בקניון ראשונים בראשון לציון, אנחנו יושבים בקומה 2 בפסאז' תוכלו לראות שילוט שיכווין אתכם שיירות אלינו

 

האם הלימודים מתקיימים במספרה?

הלימודים מתקיימים בחדרי הדרכה ייעודיים שעוצבו עם עמדות ספר אישיות לצורך תרגול מעשי. כל תלמיד מתרגל באופן מעשי את שיטות העבודה על ראש בובה ומדגים את כישוריו על לקוחות מספרת סרג'יו, סביבת הלימודים מקצועית מאוד, מאובזרת בכלים ומכשור מתקדם ומאפשרת לתלמיד להתנסות עם הטכנולוגיה החדישה שיש כיום.

 

 

 


 

שאלות ותשובות בתחום איפור קבוע  

 


 

 

כמה זמן האיפור הקבוע מחזיק מעמד?  

יש מספר גורמים שמשפיעים על עמידות האיפור ביניהם: שיטת עבודה, מצב העור של הלקוחה, שימוש בתרופות, אורח חיים ומערכת חיסונית. ככלל, איפור בשפתיים עמיד בין שנתיים לבין חמש שנים, איפור גבות עמיד בין תשעה חודשים לבין שנתיים איילינר עמיד לשנים רבות לעיתים מעל לעשור, אך עם הזמן הפיגמנט דוהה. ושיטת השערה עמידה למשך מספר חודשים עד שנה.  

 

איפור קבוע בשפתיים למי זה מתאים?  

איפור קבוע בשפתיים מתאים לכל מי שרוצה להדגיש את גוון השפתיים או לתקן א-סימטריה, לעיתים די באיפור קל בשפתיים כדי לקבל גוון קבוע בשפתיים שמדמה שפתון. הטיפול עמיד בין שנתיים לחמש שנים.  

 

באילו מצבים לא מומלץ לבצע איפור קבוע?  

ישנם מספר מצבים רפואיים מגבילים שבהם לא מומלץ לבצע איפור קבוע:  

 • חולות סוכרת מטופלות בזריקות אינסולין.  
 • נשים הרות ונשים מניקות. 
 • חולות במחלות שונות כמו – צהבת, צהבת C מחלת כלי דם, קרישי דם, איידס, אפילפסיה, פסוריאזיס. 
 • חולות סרטן מטופלות בכימותרפיה או שטופלו בכימותרפיה בחצי שנה האחרונה.   
 • מטופלות בתרופת ראקוטן.  
 • נשים שסובלות מנגעים באזור המטופל.  
 • כל עוד נוטלים אנטיביוטיקה – אפשר לגשת לטיפול עם סיום נטילת התרופה.  

כמו כן מומלץ מאוד לא לגשת לטיפול במצב של חום גבוה. נשים שמזריקות בוטוקוס נדרשות להמתין כשבועיים בטרם ביצוע הטיפול.  

 

 

 


 

שאלות תשובות בתחום הציפורניים

 


 

 

הצהרת בריאות ללקוחה – מה חשוב לשאול?  

חשוב לכלול בהצהרת הבריאות שלוש שאלות: האם הלקוחה נוטלת מדללי דם? האם היא בהיריון? האם היא במחזור. את השאלון יש למלא עוד בטרם ביצוע טיפול מניקור, פדיקור או טיפול אחר בציפורניים משום שטיפולים אלו כרוכים בשימוש בסכינים, שעלולים לפצוע – ויש להימנע מכך על ידי התאמת הטיפול הנכון למצבה הרפואי של הלקוחה. 

 

מדוע חשוב לנו לדעת עם הלקוחה חולת סוכרת או בהיריון 

ישנם טיפולים המיועדים לציבור הרחב וישנם טיפולים "יבשים" שלא פוצעים את העור. ומיועדים לחולי סוכרת 

טיפולי מניקור – מבוצעים באמצעות ראש להבה וכדור.
טיפולי לק ג'ל – מבוצעים בשיטת חיזוק אנטומי
טיפולי בניית ציפורניים – נעשית באמצעות תבנית או טיפסים נשלפים של פולי ג'ל.  

 

מה החשיבות של מנורת ULED? 

מנורת ULED היא מנורת הייבוש המקצועית ביותר שיש בשוק, עמידה לזמן רב יותר ועוצמתה  היא 48W. שימי לב שיש הבדלים בין מנורות שונות, וגם מנורות המספקות את אותה עוצמת הארה לא בהכרח יהיו עמידות לתקופה ארוכה, מנורה איכותית תהיה עמידה ל-56 שעות לכל הפחות.  

 

מהן הסיבות ללק ג'ל שמתקלף?  

ישנן שבע סיבות לתופעה:  

 1. מריחה לא נכונה של שכבת הבסיס ("בייס") ואי קישור הלק באמצעות אקולייזר ואולטרה בונד.  
 1. בוצע חיזוק אנטומי בציפורן חלשה שנדרשת לתיקון מבנה.  
 1. נזילת החומרים על הקטיקולה. 
 1. היווצרות של גושים וייבוש לא נכון של החומר על הציפורן.  
 1. שימוש בחומרים לא איכותיים. 
 1. מריחת ג'ל פוליגל לחיזוק שיניים חלשות לאחר מריחת שכבת הבסיס ("בייס"). 
 1. הציפורן הגיעה לשכבת המים.  

 

כיצד למרוח בצורה נכונה את לק הג'ל?  

יש להתחיל על לק ג'ל בכמות קטנה ולגרוף את החומר מאמצע הציפורן בזווית של 90 מעלות ליד הקטיקולה, לאחר מכן יש למרוח את הלק הצדדים בתנועה של חצי עיגול לצד אחד ולצד השני ולסיום יש לסגור את הפינות עם כמות קטנה של לק ג'ל.  

 

מהם הגורמים לשבר בציפורן? 

יש שלושה גורמים לשבר בציפורן:
1. מיקום שגוי של התבנית שהשפיע על אופן הייבוש.  

 1. מריחה לא נכונה של החומר. 
 2. בעקבות חבלה שהחלישה את החומר – רווח בעיקר כאשר השבר קיים בציפורן אחת. 

 

איך למרוח לק בשכבה דקה?  

תחילה יש ליצור שכבת צבע ב"בייס ראבר" חשוב לשים לב לשכבת הלק שנמרחת מעל האם היא דקה או עבה. אם שכבת הלק עבה יש להניח אותה באותו אופן שמבצעים את החיזוק האנטומי, שימי לב שהשכבה לא עבה מדי, כמו כן בדקי שלא נוצרו גושים, אם הלק "דק" יש למרוח אותו באופן דק ולוודא שהוא אינו מכסה את שכבת הציפורן בכיסוי מלא. אם בחרת לקשט את הציפורן מרחי אותו כמו בשיטת "פרנצ'"-"דאבל טופ".